Zloty Smok

“Chińczyk” przy ulicy Kościuszki cieszy się w naszym mieście sporą popularnością. Postanowiliśmy sprawdzić dlaczego. Specyficzny zapach dań kuchni orientalnej można wyczuć już w pewnej odległości od baru.

Z pewnością część przechodniów od razu zgłodnieje i bezbłędnie trafi za swoim nosem do malutkiego lokalu opatrzonego szyldem „Złoty smok”. Niewielka powierzchnia baru pozwala zmieścić w jego wnętrzu jedynie kilka stolików. Jednakże w sezonie letnim sytuację ratują rozstawione na zewnątrz stoły, zgrabnie ukryte pod parasolkami. Sprawia to miłe wrażenie, chociaż bliskość ulicy może dawać się we znaki osobom chcącym w spokoju zjeść obiad.

Wystrój wnętrza niemal identyczny jak we wszystkich tego typu lokalach. Pseudo-orientalne dekoracje, w całości utrzymane w czerwono-złotej tonacji robią nienajlepsze wrażenie, ale w końcu nie przyszliśmy tutaj podziwiać wnętrza. Pokaźnych rozmiarów menu wywieszone przy wejściu pozwala na szybkie zapoznanie się z ofertą. Do obsługi nie można mieć zastrzeżeń. Panie są zazwyczaj miłe i zawsze chętnie wytłumaczą co kryje się pod nazwami poszczególnych potraw. Zamówione dania, co prawda, należy odbierać przy okienku, ale pamiętajmy, że to tylko bar. Wszystkie potrawy podawane są na plastikowych tackach. Również sztućce są jednorazowe. Porcje podawane w barze „Złoty smok” są ogromne. Praktycznie niemożliwe jest aby po skonsumowaniu dania mięsnego ktokolwiek stwierdził, że jest głodny.

Na szczególną pochwałę zasługuje szef kuchni, a raczej to w jaki sposób przyrządza mięso oraz warzywa, których w każdym niemal daniu jest bardzo dużo i zawsze są wyjątkowo smaczne. Najpopularniejsza przekąska „chińskich” barów, czyli sajgonki są na Kościuszki znakomite. Godne polecenia są również zupy.

Jaki jest sekret popularności baru „Złoty Smok”? Przede wszystkim przepyszne dania podawane w ilościach, które mogą zadowolić nawet największych łakomczuchów.

Do minusów musimy zaliczyć małą powierzchnie lokalu, która przy dość sporym zainteresowaniu klientów jest w każdej mierze niewystarczająca. Pamiętajcie również, że nawet najlepsze dania orientalne znudzą się Wam w ciągu kilku miesięcy.

Podsumowanie:

Zalety:

Świetne dania orientalne

Duży wybór potraw

Atrakcyjne ceny

Wady:

Orientalne dania nudzą się po paru miesiącach

Przy zakupie na wynos sajgonki topią opakowania

Ocena końcowa :

Jedzenie 8/10

Obsługa 7/10

Lokal 5/10

Ocena końcowa 20/30

Lokal uzyskał rekomendacje serwisu SmaczyStargard.pl

Bar Złoty Smok ul. Kościuszki 19A Telefon: 91/573-70-30
www.zlotysmok.stargard.pl

Godziny otwacia: poniedziałek – sobota od 10:00 do 21:00
w niedzielę od 12:00 do 18:00
N 53°20′18.46″E 15°01′10.44″

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

2 Komentarzy to “Zloty Smok”

  1. dobre jedzenie, zawsze swieze surówki i ryż, niskie ceny i ogromne porcje, warte polecenia!

  2. „Wady:

    Orientalne dania nudzą się po paru miesiącach” Co za bzdura! Każde żarcie jedzone codziennie się nudzi i nie tyczy się to tylko kuchni orientalnej. Czytając te recenzje szukam rzetelnych opinii, a nie takich bzdur. Brakuje mi tu tylko wady typu: ” jest niedobre, bo ja tego nie lubię”.